شب یازدهم؛ از منطقه -۵۱ تا جوایز غیر عادی دنیای علم

اپیزود یازدهم در این شب ها منتشر شد.

امروز – ۲۰ سپتامبر – و در حالی که شهرهای مختلف جهان در حال برگزاری مراسم دفاع از محیط زیست است، قرار است گروهی از علاقه مندان بشقاب های پرنده و تئوری های توطئه مربوط به آن به یکی از معروف ترین مکان های مربوط به این پدیده ها هجوم ببرند.

این قسمت برنامه دراین شب ها در دو بخش تولید شده است. در بخش اول به مرور خلاصه ای از داستان منطقه – ۵۱ و داستان این تهاجم احتمالی پرداخته شده است.

البته ضبط این قسمت یک روز پیش از این بود که ایالات متحده به طور رسمی ماهیت تصاویری که سال ۲۰۱۳ منتشر شده و در آن تعدادی از خلبان های نیروی هوایی اجرام پرنده ناشناسی را مشاهده کرده بودند تایید کنند. البته این تایید تنها به معنی ناشناس بودن این اجرام است و نه فضایی بودن آن ها.

در بخش دوم این شب، به معرفی برنده های جایزه ایک نوبل پرداخته می شود. جایزه ای مفرح که هر سال به دانشمندانی اهدا می شود که تحقیقات رسمی و جدی آن ها «ابتدا شما را به خنده می اندازد و سپس به فکر وا می دارد.»

در این شب ها را می‌توانید از طریق فید این برنامه در این وب سایت وارد نرم‌افزار پادکست خود کنید یا فایل آن را از طریق کانال تلگرام pnazemi  دانلود کنید. همچنین می‌توانید آن را در خدمات دهنده‌های پادکست زیر مشترک شده و آن را دریافت کنید:

Anchor ، Apple Podcast ، Google Podcast، Spotify، Breaker، Overcast، Pocket Cast، PodBean، RadioPublic

در این شب ها: 
نویسنده و ارائه کننده: پوریا ناظمی 
ویرایش: پیام صادری 
طراحی و پشتیبانی وب سایت: نسرین قاسمی
طراح نشانه: پیام صادری و نسرین قاسمی 
تاریخ ضبط: ۲۶ شهریور ۱۳۹۸

منابعی برای مطالعه بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.